Begin 2019 is stichting IKL samen met de gemeente Maasgouw en Vogelwacht Limburg gestart met het project ‘steenuil’. De steenuil is een vogel, die een gevarieerd landschap nodig heeft om goed te kunnen gedijen. Aangezien beide partijen een versterking van het landschap nastreven, kan de steenuil als ambassadeur gezien worden.
Voor (particuliere) grondeigenaren in de gemeente Maasgouw is de mogelijkheid om gratis advies te krijgen om het leefgebied te versterken. Tevens is, op locaties waar nog geen nestlocatie voorhanden is, de mogelijkheid om een steenuilennestkast op te hangen. “Naast een verbetering van het landschap, draagt dit project tevens bij aan de beleefbaarheid van de directe omgeving voor bewoners van Maasgouw”, aldus de heer Lalieu, wethouder van de gemeente Maasgouw.
De eerste nestkast is woensdag 25 september overhandigd aan de bewoners van Huis ter Beegden. De boomgaard aan de voorzijde van het gebouw is een zeer goede locatie om een steenuilennestkast op te hangen. “Naast een broedplek voor de steenuil wordt deze boomgaard onderhouden door lokale vrijwilligers en het fruit geraapt; tevens gebruikt de kok van het verzorgingstehuis een gedeelte van het fruit. Een grotere participatie kun je je niet wensen”, vertelt de heer Luijten van Stichting IKL.
In de loop van de komende weken worden in het kader van dit project nog een twintigtal nestkasten geplaatst. Deze nestkasten worden geplaatst in samenspraak met de Steenuilenwerkgroep Limburg. Op deze manier wordt in de toekomst regelmatig controle uitgevoerd op deze nestkasten. Daarnaast wordt de omgeving rond enkele nestlocaties landschappelijk versterkt door middel van de aanplant van heggen, fruitbomen en bloemenranden.
Heb jij ook interesse om iets te doen voor de steenuil? Meld je dan bij Mark Luijten van stichting IKL via 046-3030530 of m.luijten@ikl-limburg.nl.